VIILKATUSED

Viilkatus on traditsiooniline katusetüüp, millel on kaks kaldpinda, mis kohtuvad tavaliselt katuseharjal. Kaldenurkade suurus võib varieeruda sõltuvalt hoone arhitektuurist ja piirkonna ilmastikutingimustest, kuid tavaliselt on need vahemikus 15 kuni 45 kraadi. Viilkatuse ehitamisel kasutatakse erinevaid materjale, sealhulgas katusekatteid nagu kiltkivi, betoonist katusesindlid, plekk- või teraskatused ning katusekattematerjale nagu katusekivid või katuseplekk. Materjali valik sõltub hoone stiilist, eelarvest ja vastupidavusest ning kohalikest ehitusnormidest ja eeskirjadest. Viilkatused on populaarsed nende esteetilise mitmekülgsuse, vastupidavuse ja hea vihmavee äravoolu tõttu.

Katusekattematerjal

Meie paigaldame viilkatustele plekk-, kivi- ja eterniitmaterjali.

katuseplekk

Plekkkatused, teise nimega teraskatused, on populaarne materjal tänu oma kergusele ja laiale disainivõimalusele. Erinevad profiilid, näiteks klassik ja kiviprofiil, lisaks soovitud värvitoon, lasevad luua just kliendi soovidele vastava katuse.Kui sobiv profiil on leitud, siis kõige olulisem valik on katusepleki paksus ning pinnaviimistlus. Sellest kujuneb hind ning see määrab katuseea. Rolli mängivad veel katusekalle ning pikkus. Tänapäeva teraskatused on sageli kaetud spetsiaalsete kaitsekihtidega, mis tagavad pikema eluea, vähendades korrosiooni ja ilmastiku mõju.

Eelised:

 • Kerge materjal
 • Kiirem paigaldus
 • Suur disaini ja värvi valik
 • Lihtne hooldus

Puudused:

 • Müra
klassikplekk
katusekivi

katusekivi

Katusekivid on vastupidavad, ilmastikukindlad ja pakuvad mitmekesist värvivalikut, aiates luua traditsioonilise või kaasaegse välimuse.Lisaks on katusekivid tavaliselt hooldusvabad ja neil on pikk eluiga, muutes need praktiliseks ja vastupidavaks valikuks kodudele ja hoonetele.

Eelised:

 • Pikk eluiga
 • Väga vastupidavad
 • Traditsiooniline ja esteetiline välimus

Puudused:

 • Kulukam ja keerulisem paigaldus
 • Kaal, ehitise konstruktsioonid peava olema tugeva

eterniit

Tänapäeva eterniitkatused on täiesti asbestivabad ning hea valik katuse katteks. Nagu ka kivikatus, summutab eterniit hästi müra. Eterniit on muutunud aina populaarsemaks, sest sobib hästi vanade katuste renoveerimiseks kui ka uutele ehitistele.

Eelised:

 • Kerge materjal
 • Lihtne paigaldus

Puudused:

 • Vähene disainivalik
eterniitkatus

viilkatuse TEENUSED

  Kandvate konstruktsioonide ehitus ja püstitus (sarikad)

  Vana katusekatte lammutus

  Aluskatte paigaldus

  Roovituse paigaldus

  Katusekatte paigaldus

  Tuulekastide ehitus

  Vana katusematerjali utiliseerimine

  Korstnapitsi ladumine

  Turvatoodete paigaldus

  Vihmaveesüsteemide paigaldus

  Katuseakende paigaldus

  Läbiviikude ehitus ja hüdroisolatsioon

  Soojustamine

7 faktorit, mille järgi valida sobiv katusekattematerjal

Kodu katus on sama oluline nagu vundament. See kaitseb Teie maja ja peret erinevate ilmastikutingimuste eest. Seega materjali valik on väga oluline otsus. Kuna turul on materjalide valik väga lai, siis anname Teile mõned nõuanded, mida arvestada oma valiku tegemisel.

Meie paigaldame viilkatustele teras-, kivi- ja eterniitmaterjali.

viilkatus katuste remont ehitus miit katuse parandus vahetus

Võta meiega julgelt ühendust, sest konsultatsioon ja hinnapakkumine on tasuta!

Meie töid saab jälgida ka siit