Miks on lumekoristus katuselt oluline?

Me teame, et peaksime oma katuselt lund regulaarselt eemaldama, kuid kui paljud meist seda hoiatavat ennetust tõsiselt võtavad? Alates katuse sissevarimisesest, kuni lekkeni, on põhjused, miks katuse talvine hooldus on teie kodu konstruktsiooni stabiilsuse ja teie pere ohutuse tagamiseks üliolulised. 

Kodu omamisega kaasnevad mitmed kohustused ning selle talveks valmis olemine on üks suurimaid. Me mõtleme kütmisele ja seinte soojapidavusele, kuid tihtipeale jääb katus tahaplaanile. 

Suur lumekogus katusel võib põhjustada paljusid probleeme ning ohustada maja konstruktsioone. Kuigi katused on ehitatud kandmaks väga suuri koormuseid, vajavad need siiski hooldust, et püsida tugevad vaatamata erinevatele ilmaoludele. 

Meie väga heitlikus kliimas ei ole üllatus, kui peale tihedat lumesadu on järgmisel päeval sula. Vihm ja sula teevad lume kordades raskemaks, mis suurendab koormust katusele ning võib viia kokkuvarisemiseni. 

Kuigi lumeraskus on üks suurimaid faktoreid, millega arvestada, siis veekahjustused on samuti väga tavalised. Plusskraadidega hakkab lumi sulama ning on oht leketeks. Kui aga temperatuur langeb, siis katuse vahele sattunud vesi jäätub. Jäätunud vesi aga paisub kuni 9% ning see võib juba tõsisemaid probleeme tekitada. 

Kui katus pole piisavalt hästi soojustatud, siis pääseb soojus katuse kaudu välja ning sulatab jääd ja lund. See põhjustab samuti järjepidevat külmumist ja sulamist. Märk sellest on jääpurikad katuseäärtel. 

Mida teha, et probleeme vältida: 

  • Sügisel teha kontroll kogu katusele, puhastada rennid
  • Katus peab olema korralikult soojustatud ning läbiviigud suletud
  • Kontrollida lekkeid maja seest, sest need viitavad probleemile katusekattes.